ALITASA VANDUO SU ELEKTROLITAIS. KAM REIKALINGAS KALIS VANDENYJE? 13 NEĮTIKĖTINŲ KALIO PRANAŠUMŲ


KALIO NEPAKANKAMUMO SIMPTOMAI

Bet kokios maistinės medžiagos trūkumas organizme yra nepageidaujamas, o kalis nėra išimtis. Dieta kurioje trūksta kalio gali sukelti tokius simptomus kaip nuovargis ir raumenų silpnumas.Kiti jo trūkumo požymiai yra neaktyvūs refleksai, nenormalus širdies plakimas, anemija ir galvos skausmas. Žmonės kuriems trūksta kalio taip pat gali patirti aukštą kraujo spaudimą, žarnų skausmą, liaukų patinimą ir diabetą (kaip rimtą šio trūkumo šalutinį poveikį).

KALIO NAUDA SVEIKATAI

Dažnai kalis yra laikomas pagrindine maistine medžiaga, kuri išgydo aukštą kraujo spaudimą, mažina nerimą ir stresą, bei gerina daugybę kitų sveikatos sutrikimų.

1. Skatina nervų sistemos veiklą

Jis atlieką svarbų vaidmenį palaikant normalias smegenų funkcijas. Aukštas kalio kiekis kūne leidžia daugiau deguonies pasiekti smegenis, stimuliuoja nervų sistemos veiklą. Ar žinojote kodėl bananai yra vadinami smegenų maistu? Nes juose yra įspūdingai daug kalio. Kelio užkirtimas insultui yra nepaprastai svarbus, ne paslaptis, kad žmonėms, kuriems gresia didžiulė insulto rizika, neretai pasitaiko trūkumas šioje svarbioje maistinėje medžiagoje. Kalis veikia kaip vazodiliatorius, kraujagyslės atsipalaiduoja visame kūne, tai reiškia, kad kraujas teka laisviau ir mažiau tikėtina, kad jis krešės ir sukels insultą.

2. Stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje

Kalio kiekio sumažėjimas sukelia cukraus kiekio kraujyje sumažėjimą. Cukraus kiekio kraujyje sumažėjimas gali sukelti prakaitavimą, galvos skausmą, silpnumą, drebėjimą ir nervingumą. Nedelsiant suvartojus kalio chlorido ar natrio akimirksniu situacija pagerėja. Dėl tos pačios priežasties, diabetu sergantys žmonės yra raginami palaikyti normalų kalio lygį, kad sumažintų neprognozuojamus gliukozės ir insulino lygio pokyčius ir stabilizuotų cukraus kiekį visame kūne.

3. Mažina raumenų ligas

Kad raumenys reguliariai susitraukinėtų ir atsipailaiduotų reikalinga pakankama šio mineralo koncentracija kūne. Dauguma kalio jonų žmogaus organizme yra raumenų ląstelėse. Jis palaiko optimalią raumenų ir nervų funkciją ir padeda išlaikyti greitus refleksus, nes jis stimuliuoja raumenų ir smegenų nervinę sąveiką.

4. Apsaugo nuo mėšlungio

Raumenų mėšlungis yra bendras mažo kalio kiekio kraujyje rezultatas, tokia būklė vadinama hipokalemija. Jei kasdien suvalgytumėte po bananą, galite lengvai išvengti raumenų mėšlungio, nes bananai turi daug kalio.

5. Gerina kaulų sveikatą

Kalio nauda netgi pageriną jūsų kaulų būklę. Tam tikros šio mineralo savybės neutralizuoja įvairias rūgštis, ir padeda išlaikyti kalcį kuris stiprina kaulus ir jų ilgaamžiškumą. Be to, Linuso Paulingo institute, mikroelemtų Informacijos centro tyrimas teigia, kad vaisiai ir daržovės, kurių sudėtyje yra didelis šio mineralo kiekis, padidina mineralų tankumą kauluose, juos stiprina ir prailgina jų gyvenimą.

6. Reguliuoja nervų sistemos funkcijas

Kalis atlieka pagrindinį vaidmenį palaikant smegenų elektrinį laidumą ir atlieka didžiulį vaidmenį smegenų funkcijose. Taip pat kalis yra susijęs su tokiomis funkcijomis, kaip atmintis ir mokymasis. Be to, epilepsijos sutrikimai gali atsirasti dėl kalio trūkumo.

7. Stabilizuoja kraujo spaudimą

Kalis padeda atstatyti natrio poveikį kraujospūdžiui ,jį subalansuojant. Kalis veikia kaip gyvybiškai svarbus komponentas, išlaikantis kraujo spaudimą normaliu žmogaus kūne. Tai dar labiau sumažina širdies ligų ir hipertenzijos riziką. Kraujospūdžio reguliavimas yra viena iš svarbiausių šios galingos mineralinės medžiagos funkcijų. Kaip minėta ankščiau, kalis turi vazodilatacijos savybes, kurios padeda sumažinti kraujagyslių įtampą, kuri yra viena iš pagrindinių aukšto kraujo spaudimo priežasčių.

8. Stiprina raumenis

Kalis yra naudingas užtikrinant tinkamą raumenų audinių augimą ir energijos panaudojimą metabolizmo metu, kuri labai padidina raumenų jėgą. Raumenys, įskaitant visus svarbius širdies raumenis, yra linkę į paralyžių, jei jiems trūksta kalio. Ląstelių augimo stimuliavimas ir energijos tiekimas medžiagų apykaitoje yra pagrindinės kalio funkcijos.

9. Skatina metabolizmą

Kalis padeda medžiagų apykaitos procese apdorojant medžiagas tokias kaip riebalai ir angliavandeniai. Jis yra labai svarbus išgaunat energiją iš suvartotų maistinių medžiagų. Tyrimai parodė, kad šis mineralas taip pat yra neatskiriama baltymų sintezės dalis, kuri turi įtakos audinių regeneracijai, ląstelių augimui ir visuotiniam subalansuotam metabolizmui.

10. Sumažina nerimo jausmą ir stresą

Kalis yra labai svarbus žmonėms, kenčiantiems nuo nepageidaujamų psichinių negalavimų, tokių kaip nerimas ir stresas. Kalis yra galingas mineralas nugalint stresą ir užtikrinant veiksmingą psichinę veiklą.

Nerimas ir stresas labai kenkia kitoms sveikatos sritims, jei kenčiate nuo chroniško streso, kalis suteiks papildomos naudos jį nugalint. Šis mineralas gali padėti reguliuoti įvairius hormonus, įskaitant streso hormonus, tokius kaip kortizolis ir adrenalinas, kurių perteklius gali pakenkti organizmui.

11. Gerina širdies sveikatą

Kalis užtikrina širdies ir inkstų sveikatą. Jis yra nepakeičiamas reguliuojant metabolizmą ir širdies bei inkstų veiklą. Be to, šis mineralas padeda inkstams pašainti nereikalingas atliekas. Rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju, dėl kalio dozavimo, nes kalio perdozavimas gali skatinti kūną sugerti daugiau kalcio nei būtina ir tai gali sukelti inkstų sutrikimus.

12. Palaiko vandens balansą

Kitas svarbus kalio vaidmuo yra palaikyti optimalią skysčių pusiausvyrą žmogaus organizme. Kad veiksmingai veiktų, skirtingoms ląstelių rūšims reikia skirtingo vandens balanso, o kalis padeda reguliuoti šią pusiausvyrą. Skysčių balansas išlaiko visą mūsų organizmo sistemą, todėl rekomenduojama po sportinių renginių arba po sunkios nakties suvalgyti ka nors su kaliu, tokio kaip bananą, tam, kad rehidratuoti ir optimizuoti skysčių pusiausvyrą. Kalis taip pat yra puikus elektrolitas žmogaus organizme. Jis padeda reguliuoti organizme esančių skysčių lygį ir padeda daugeliui kritinių kūno funkcijų, be to, elektrolitai padeda perduoti elektros krūvius iš smegenų ir nervų sistemos, todėl papildomi elektrolitai viską pagreitina.

13. Sustiprina nervų sistemą

Kalbant apie ankstesnį punktą apie elektrolitus, kalis padeda gerinti nervų refleksus, perduodančius pranešimus iš vienos kūno dalies į kitą. Dėl to, kalis padeda raumenims susitraukinėti atliekant kasdieninę veiklą ir nepavargti taip greitai.

Alitasa vandens galite isgyti daugelyje Lietovos miestu. Sarašą rasite čia: https://www.alitasa.lt/kur-isigyti

SVARBIAUSI STRAIPSNIAI
NAUJAUSI STRAIPSNIAI
ARCHYVAS
IEŠKOTI PAGAL TEMĄ
SEKITE MUS
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square